Botswana Doprava

Cestná doprava

Krajina má pomerne dobré cestné spojenie s susednými krajinami. Väčšina ciest  má makadanový povrch. Dobré cestné spojenie je medzi Gaborone a Johannesburgom (360 km). V krajine funguje organizovaný systém stopovania, keď pasažier platí za zvezenie cenu okolo 0.05 za 10 km. Pri stopovaní na odľahlých cestách je dobré zásobiť sa vodou a jedlom, lebo môžete čakať  aj niekoľko dní.  Do Johannesburgu premávajú z Gaborone aj mini-busy. Premávajú každý deň z hlavnej stanice v Gaborone do Mafikengu a Johannesburgu. Na rovnakej trase premávajú každodenne aj autobusy.

V Botswane sa jazdí po ľavej strane vozovky. Vyžadovaný je medzinárodný vodičský preukaz s oficiálnym prekladom do angličtiny. Kvalita vozoviek v krajine je nevyspytateľná, odporúča sa skôr vozidlo s náhonom na všetky 4 kolesá. Vzhľadom na veľké vzdialenosti medzi obývanými miestami je pri cestách potrebné mať dostatočné zásoby vody a pohonných hmôt. Existuje riziko zablúdenia, preto je nutné mať cestu na dlhšie vzdialenosti vopred starostlivo pripravenú.

Verejná hromadná doprava

Je veľmi limitovaná. Menšie taxíky a minibusy jazdia vo viac obývaných oblastiach, majú však veľmi nepravidelné intervaly.

Železnice

Železničné spojenie existuje vo forme jedinej linky medzi mestečkom Ramatlabama na hranici s Juhoafrickou republikou a Ramokgwebana na zimbabwianskej hranici, ktorá spája Lobatse, Gaborone, Mahalapye, Palapye, Serule a Francistown. Má však riadne upravený cestovný poriadok a je využiteľná.

Letecká doprava

Najlepšou cestou ako sa do Botswany dostať je cez medzinárodné letisko v Johannesburgu. Letecká spoločnosť Air Botswana lieta pravidelne medzi Johannesburgom, Harare a Victoria Falls. Podobne lietajú aj Juhoafrické aerolínie. Do Gaborone lietajú obidve spoločnosti denne. Najdôležitejším letiskom v Botswane je  Sir Seretse Khama International Airport, vzdialené 15 km od Gaborone. Ostatné letiská, kde pristávajú medzinárodné linky sú Francistown, Selebi-Phikwe, Maun a Kasane.