Národný park Lake Nakuru Keňa

Nakuru znamená v jazyku Masajov „prach“ alebo „prašné miesto“. Tento národný park sa nachádza neďaleko mesta Nakuru, v juhozápadnej časti Kene. Rozprestiera sa na ploche cca. 200 km². Prírodná rezervácia tu vznikla už v roku 1960 a v roku 1967 bola vyhlásená za národný park. Povrch národného parku Nakuru sa vyznačuje savanou, riekou Nakuru a na západe hornatým skalami.

Počasie

Ak sa chystáte navštíviť Nakuru, potom je najlepšie ísť v obdobiach od júla do septembra a od decembra do februára, pretože v týchto mesiacoch nie sú také silné dažde. Inak je počas celého roka veľmi príjemné počasie, teploty sa od januára do decembra pohybujú okolo 20°C.

Oplatí sa vidieť

  • Fauna a flóra – v národnom parku Lake Nakuru môžete vidieť 400 druhov vtáctva vrátane miliónovej populácie plameniakov. Okrem toho väčšinu dní zazriete aj nosorožce, levy, žirafy, antilopy, či hyeny. Čo sa týka vegetácie, nachádza sa tu okolo 550 rôznych druhov rastlín, vrátane najväčšieho kaktusového lesa druhu Euphorbia candelabrum.
  • Jazero Nakuru – má rozlohu 40 km², jeho priemerná hĺbka je 2,3 m a leží v nadmorskej výške 1760 m. Vďaka zvýšenej koncentrácii soli sa v jazere tvorí množstvo rias, ktoré sú potravou pre kôrovcov. Okrem nich môžete zazrieť plameniaky a nosorožce, ktoré sa napájajú z jazera.
  • Hory – v Lake Nakuru sa nachádza aj niekoľko vrchov vrátane Enasoit, Honeymoon a Lion hill, z ktorých je prekrásny výhľad.
  • Kráter Menengai – je najvyšším miestom v Lake Nakuru, odtiaľto máte panoramatický výhľad na celý národný park.

Doprava

Do národného parku Lake Nakuru sa je možné dostať vlakom alebo autobusom z Nairobi, ktoré je vzdialené cca. 130 km. Vzdialenosť z Mombasy je približne 580 km.