Národný park Masai Mara Keňa

Rezervácia Masai Mara sa rozkladá na trávnatom území o rozlohe 1.510 km2 s miernymi pahorkami a agátovými hájmi na severnom výbežku rezervácie Serengeti, ktorá už patrí k územiu Tanzánie. Rezerváciou pretekajú rieky Mara a Talek. Pre mnohých návštevníkov Kene je návšteva tejto rezervácie jedinečným zážitkom.

Počasie

Celoročná priemerná teplota je 17°C, pričom len výnimočne presiahne hranicu 25°C a klesne pod hranicu 10°C. Od septembra do decembra a od marca do mája je obdobie dažďov, cez ktoré sa neodporúča turistom cestovať do tohto národného parku.

Oplatí sa vidieť

  • „Veľké sťahovanie“ zvierat – vždy od augusta do októbra migrujú asi 2 milióny zvierat z Národného parku Serengeti na zelené pastviny národnej rezervácie Masai Mara
  • Zvieraciu ríšu – hlavne „veľkú päťku“ = lev, nosorožec, slon, leopard, byvol; ale okrem nich množstvo cicavcov a približne 400 druhov vtákov. Podľa posledného sčítania žije v rezervácií 1,4 mil. byvolov, pol milióna gaziel a 200 tisíc zebier a ďalších tisíc druhov zvierat.
  • Nezabudnuteľný 1,5 hodinový let teplovzdušným balónom ponad národný park Masai Mara
  • Kmeň Masajov a ich kultúrne dedičstvo

Doprava

Masai Mara sa nachádza asi 280 km západne od mesta Nairobi. Dá sa do neho dostať miestnym autobusom alebo autom z Nairobi po ceste Ganda. Jazda z Nairobi trvá cca. 5 až 6 hodín a vyžaduje sa zvýšená opatrnosť kvôli množstvu prepadlín na cestách a auto s náhonom 4x4. Existuje aj niekoľko spoločností, ktoré lietajú na letisko Masai Mara. Let z Nairobi trvá cca. 1 hodinu.