Národný park Tsavo Východ a Západ Keňa

Tento národný park bol otvorený ako prvá rezervácia v Keni a dodnes je svojou rozlohou (20 821 km²) najväčším národným parkom v Keni. Územie parku je popretkávané cestičkami o dĺžke 2000 km. Park je známy stádami slonov, ktorých koža je zafarbená dočervena vďaka piesku, ktorý sa v rezervácií nachádza. Národný park sa delí na dve časti – Tsavo Ost, ktorá je väčšia a nachádza sa severovýchodne od trasy Mombasa-Nairobi, a časť – Tsavo West, ktorá sa tiahne od diaľnice spájajúca Mombasu s Nairobi až po hranice s Tanzániou.

Počasie

Priemerná teplota sa tu pohybuje okolo 25°C. Národný park sa neodporúča navštíviť od marca do mája a od októbra do decembra, kedy sú tu silné obdobia dažďov. Väčšina roka je suchá, množstvo zrážok je 200-700 mm ročne.

Oplatí sa vidieť

  • Pramene Mzima - štyri prírodné pramene vody, ktoré sú domovom divokej zvery, pretože jej zabezpečujú vodu, bez ktorej by neprežily. Môžete tu zazrieť hrochy a nílske krokodíly, ale okrem nich aj opice a mnoho druhov vtákov.
  • Náhorná rovina Yatta Plateau sopečného pôvodu, ktorá je najdlhším lávovým prúdom.
  • Zvieracia ríša - okrem známych do červena sfarbených slonov sa tu vyskytuje i ďalších 50 druhov cicavcov a a takmer 400 druhov vtáctva. Prísne chránenými sú aj vzácne čierne nosorožce.
  • Lugardské vodopády - sú v skutočnosti sériou prúdov v rieke Galana.

Doprava

Do národného parku je možné sa dostať po významnej železnici, ako aj autobusmi, ktoré jazdia z miest Nairobi a Mombasa, priamo pred vstup do tohto národného parku. Vzdialenosť z Nairobi do národného parku Tsavo je cca. 200 km a z Mombasy cca. 150 km po ceste A109.