Pláž Malindi Keňa

Pláž Malindi sa nachádza v exotickom prostredí, 110 km od mesta Mombasa v oáze pokoja a krásy chráneného podmorského národného parku Malindi. Pláž je izolovaná od okolitého sveta a preto je ideálnou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a samotu. Okrem leňošenia na pláži môžete skúsiť jednu z množstva vodných aktivít, ako napr. plávanie, potápanie, vodné lyžovanie, plavbu na plachetnici a iné.

Okrem toho je pláž Malindi najlepším miestom pre surfing na pobreží Kene, hlavne od júna do septembra. Sedem kilometrová pláž s bielym pieskom, čistou priezračnou vodou a modrou oblohou je vysnená pláž pre každého.

Doprava

Z Mombasy sa do Malindi dostanete veľmi ľahko, buď pravidelne premávajúcim autobusom, minibusom (matatu) alebo súkromným taxíkom. Letisko Malindi tiež zabezpečuje podmienky pre leteckú dopravu predovšetkým súkromných lietadiel.

V rámci Malindi sú najlepšou voľbou taxíky, ktoré stoja na každom kroku a pri každom hoteli. Okrem toho tu tiež, ale menej frekventovane, premávajú autobusy a matatu.

Ubytovanie

Hotely

Keďže je pláž Malindi jednou z najkrajších pláží v Keni, je turisticky atraktívna a v jej okolí je niekoľko ubytovacích zariadení s rôznymi úrovňami služieb.

  • Diamonds Dream of Africa
  • Sandies Tropical Village
  • Hotel African Pearl
  • Ponuku hotelov v Malindi nájdete na tejto webovej stránke.