Pláž Nyali Keňa

Pláž Nyali leží na juhovýchodnom pobreží Afriky len 4 míle od mesta Mombasa a rozprestiera na niekoľkých míľach bieleho piesku, obklopená súkromnými vilami, hotelmi a záhradami. Táto oblasť je pre stvorená tých, ktorí si chcú vychutnať dovolenku na krásnej pláži a zároveň mať po ruke mestské atrakcie, nachádzajúce sa v Mombase.

Doprava

Nyali Beach je vzdialená od hlavného mesta Nairobi cca. 460 km a len 6 km od mesta Mombasa a medzinárodného letiska Moi. Spojenie s mestami zabezpečujú viaceré autobusové spoločnosti alebo si môžete zobrať taxík z letiska Moi, ktorým sa dostanete do Nyali Beach za pár minút.

Najlepším možným spôsobom prepravy po miestnych plážach a rezortoch v Nyali Beach je taxíkom, ktoré stoja predovšetkým pred hotelmi.

Ubytovanie

Hotely

V oblasti pláže Nyali je široký výber ubytovania, od lacných zariadení až po all-inclusive, luxusné, plne vybavené hotely. Cez víkendy môžu byť hotely obsadené bohatšími obyvateľmi Mombasy alebo Nairobi, ale väčšina návštevníkov je z Európy. Od decembra do marca a od júla do augusta je hlavná sezóna s najväčším množstvom turistov.

  • Nyali Beach Hotel
  • Voyager Beach Resort
  • Beach Hotel Kenya