Ostrov Zanzibar Tanzánia a Zanzibar

Zanzibar, ostrov patriaci Tanzánii, sa nachádza len 37 km od tropického raja tanzánskej pevniny. Jeho názov v arabčine znamená „tento ostrov je krásny“. Ostrov korenia, ako sa Zanzibar tiež nazýva, je známy predovšetkým vďaka sultánovým palácom, romantickým plážam a príbehom o pirátoch.

Krajina

Sever ostrova je zelený a úrodný s množstvom koreninových plantáží, zatiaľ čo juh okúzľuje svojimi prekrásnymi dlhými pieskovými plážami a kokosovými palmami.

Stone Town

Staré malebné orientálne mesto robí dojem svojou architektúrou, ktorá je s arabským, indickým a africkým vplyvom veľmi multikulturálna, rovnako ako jeho obyvatelia. Mešity, kostoly a hinduistické chrámy, africké trhy, koloniálne budovy, palác Beit-el-Ajaib a vyrezávané drevené dvere- to všetko tvorí svahilskú kultúru Zanzibaru.

Tyrkysová voda,

ktorá obmýva dlhé pláže s bielym pieskom, sa mení na saténovo modrú vodu Indického oceánu lákajúcu potápačov a priaznivcov šnorchlovania objavovať bujný podmorský život.

Dobre vedieť

Odliv a príliv, rovnako ako koralové útesy zhoršujú podmienky kúpania v mori. Preto si nezabudnite obuv na kúpanie.

Pláže

Pláže sú na Zanzibare skutočným rajom a niektoré sú také pokojné, že jediné, čo ruší ticho, je oceán.

Na severnom výbežku ostrova je pláž Nungwi, ohraničená banánovými a kokosovými palmami a mangrovníkmi. Pláž je vzdialená asi 55 km od Stone Town a je vhodná na plávanie a rovnako aj potápanie. Nachádza sa na nej mnoho možností ubytovania od lacných bungalovov v okolí malej rybárskej dedinky, až po drahšie hotely vzdialené asi 5 km od dedinky.

Na západnom pobreží Zanzibaru sa oplatí vidieť pláž Mangapwani a na východe sú známe pláže Matemwe, Chwaka, Bwejuu a Jambiani, všetky s krásnym jemným pieskom.

Pláž Chwaka sa nachádza 32 km od Stone Town v malej rybárskej dedinke Chwaka s niekoľkými hotelmi. Hoci táto pláž patrí k najpopulárnejším plážam, nebýva preľudnená.