Zambia Doprava

Cestná doprava

V Zambii sa jazdí po ľavej strane vozovky, vyžaduje sa medzinárodný vodičský preukaz.

Dopravné komunikácie v hlavnom meste sú dobrom stave, väčšina ciest je opravená. Mimo hlavného mesta sú cesty neudržiavané a miestami veľmi nebezpečné (hlboké jamy, zničené okraje asfaltových ciest). Taxi služba funguje. Neexistuje však mestská hromadná doprava európskeho typu. Autobusy premávajú na diaľkových linkách po celej krajine, ich použite sa odporúča pre menej náročných návštevníkov. 

Na kratších úsekoch premávajú minibusy, ktoré sú o niečo drahšie ako autobusy. V Lusake je niekoľko autopožičovní, doporučuje sa jazdiť autom s pohonom 4x4. V krajine sa vyskytujú akútne nedostatky pohonných hmôt, preto sa pri cestách na väčšie vzdialenosti odporúča vlastnú zásoba. Pre menej skúsených návštevníkov sa odporuča cestovať po krajine organizovaným safari.

Letecká doprava

Medzinárodné letisko v Lusake zabezpečuje letecké spojenie so svetom. Od mesta je vzdialené asi 20 kilometrov. Pravidelne sem lietajú spoločnosti KLM, British Airways a Air France, z afrických aerolínií sem lietajú aerolínie  zo Zimbabwe,z Etiópie, Kene a Juhoafrickej republiky. Veľké množstvo návštevníkov lieta priamo do mesta Livingstone. Pravidelne sem z Johannesburgu lietajú Juhoafrické aerolínie. Niektoré medzinárodné lety pristávajú v meste Mfuwe, ktoré je vstupnou bránou do národného parku South Luangwa. Vnútroštátne lety lietajú najmä medzi mestami Lusaka a Livingstone, mestami Ndola a Kitwe, spájajú aj  niektoré národné parky.

Železnice

Železnica premáva medzi mestami Livingstone, Lusaka a Nakonde. Ďalšia trať spája Lusaku s mestom Kitwe. Vlaky sú pomerne pomalé a ich odchody bývajú nepravidelné.

Lodná doprava

Po rieke Zambezi premávajú trajekty do susednej Botswany.