Krajiny

Botswana - Krajina úžasných kontrastov

Botswana je krajina kontrastov, kde sa vody rieky Okavango River strácajú pod pieskami Kalahárskej púšte, vytvárajúce svetovo jedinečnú inland deltu. Tento labyrint lagún, kanálov a trstinových ostrovov je odľahlou a divokou destináciou.

Safari krajiny - botswana

Južná Afrika - Dúhový národ

Južná Afrika je rozmanitá krajina, ktorá ponúka z každého rožku trošku, od zábavných parkov po hory, pláže až veľkomestá. S pestrou infraštruktúrou, neobmedzeným ubytovaním a rozličnými atrakciami je tiež ideálnnou voľbou pre dovolenku s vlastnou dopravou.

Safari krajiny - juzna-afrika

Keňa - Safari prázdniny

V priebehu roka možete vidieť v Keni obrovskú koncentráciu zvierat, najmä v Masai Mara, preslávenom pre každoročnú Veľkú Migráciu miliónov divokých zvierat a zebier. Úseky ciest sú dlhé, takže doporučujeme safari lietadlom.

Safari krajiny - kena

Mozambik - Plavte sa smerom k africkému slnku

Mozambik je povestný svojim dlhým pobrežím s kilometrami nedotknutých a ľudoprázdnych pláží. Hneď vedľa pobrežia sa nachádza niekoľko skupiniek malých ostrovov. Teplé, čisté vody sú domovom pre hojný výskyt rýb a sú ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie.

Safari krajiny - mozambik

Namíbia - Domov najstaršej svetovej púšte

Namíbia je charakteristická púštnou scenériou a najvýššími pieskovými dunami na svete. Stáda divokých zvierat sa zhromažďujú okolo napájadiel v prírodnej rezervácii Etosha. Vody namíbíjskeho pobrežia bývajú aj napriek svojej kráse studené.

Safari krajiny - namibia

Tanzánia a Zanzibar - Domov veľkého sťahovania

Tanzánia je obdarená malebnými stádami divokej zveri od krátera Ngorongoro, bývalej gigantickej sopky až ku plameniakmi preplneným brehom jazera Manyara. Preslávená ročná Veľká Divoká Migrácia sa koná v Národnom parku Serengeti.

Safari krajiny - tanzania-a-zanzibar

Zambia - Najlepšie utajené tajomstvo Afriky

Zambia má rozľahlé národné parky, kde si možu návštevníci vychutnať zázitok z prevažne nedotknutej a odľahlej divočiny. Veľkolepé Viktoriine Vodopády ležia na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe a táto oblasť je zaujímavá možnosťami pre dobrodružné aktivity.

Safari krajiny - zambia

Zimbabwe - Legenda

Viktoriine vodopády sú jedny z najväčších a najokúzlujúcejších vodopádov na svete. Táto oblasť je tiež bohatá na dobrodružstvo, ponúka rafting, bungee jumping a mnoho iných. Pozdĺž brehov rieky Zambezi možete nájsť kopec táborov ponúkajúcich množstvo zábavných hier.

Safari krajiny - zimbabwe